Aranżacja tarasu w swobodnym stylu1

Aranżacja tarasu w swobodnym stylu

Aranżacja tarasu w swobodnym stylu

Warszawa Praga, rok 2021

Atutem tego tarasu był jego geometryczny, regularny kształt. Dzięki temu zaplanowanie poszczególnych stref: wypoczynkowej, roślinnej, komunikacyjnej, było dość oczywiste. Ponadto, taras miał w stanie deweloperskim estetyczną podłogę z płyt na wspornikach, pod którymi można było poprowadzić instalację elektryczną oraz nawodnienie.

Wykonana przez nas aranżacja tarasu w swobodnym stylu polegała na zaplanowaniu dużej ilości roślin, które pełnią funkcję przede wszystkim estetyczną- miło się na nie patrzy i podziwia, ale także zapewniły więcej prywatności. Spore rośliny w dość dużych donicach skutecznie osłoniły użytkowników bez zabierania dostępu do światła, które jest istotnym walorem, a jego odbieranie rzadko jest dobrym pomysłem.

Kolorystyka tarasu jest spokojna i stonowana, stanowiąc dobre ramy dla bujnej roślinności. To właśnie obfite kwitnienie bylin i krzewów jest tu głównym źródłem kolorów. Oprócz nich, dość odważny akcent stanowi wzorzysty kobierzec z motywami bliskowschodnimi.

Dla podkreślenia przytulnego charakteru tego tarasu, zaplanowaliśmy duże ilości reflektorków, z których rozpościera się miękkie, otulające, ciepłe światło.

„Rdzeń” części roślinnej tarasu stanowią duże prostokątne pojemniki z włókna szklanego, które są uzupełnione bogactwem okrągłych, białych doniczek w różnych rozmiarach i kształtach. Dzięki temu na tarasie znalazło się miejsce zarówno na duże krzewy, jak i drobne byliny, a nawet zioła.

Aranżacja tarasu w swobodnym stylu dostarczyła dodatkową przestrzeń wypoczynkową. Stało się tak za sprawą wygodnego kompletu mebli, wykonanego na wymiar z aluminium. Przestrzeń nabrała przytulności także dzięki ażurowej kratce, która z czasem zarośnie pnączami: wiciokrzewami i bluszczem.

Aranżacja tarasu w swobodnym stylu nie byłaby kompletna, gdyby nie system automatycznego nawadniania, dzięki któremu nawet długie wakacyjne wyjazdy czy okresy suszy nie są straszne dla roślin.

Portfolio

Zobacz również pozostałe aranżacje tarasów i balkonów